youtube

Tedaviler


Bilgisayar ve özel yazılımlar ile yapılan tanı ve tedavileri kapsar. Bu yöntem ile dijital ölçü alma (dijital tarama), dijital radyoloji, dijital gülüş tasarımı, inley/onleyler, implantüstü restorasyon gibi tedaviler uygulanmaktadır.
Devamını Oku »
Doğal, fonksiyonel ve estetik bir gülüş elde etmek amacıyla dijital teknoloji ile hastaya mükemmel bir gülüş tasarımı yaratmaktır. Dijital gülüş tasarımı sayesinde hastaya ortaya çıkacak sonuç önceden gösterilmektedir
Devamını Oku »
Dental implantlar, herhangi bir nedenle kaybedilen dişlerin eksikliğini gidermek ve çevre dokularda meydana gelen kayıpları tedavi etmeye yönelik çene kemiğinin içerisine, üzerine veya mukozaya yerleştirilen kök şeklindeki titanyum vidalardır
Devamını Oku »
Bu kapsamda laminate veneerler, dişeti estetiği (pembe estetik), diş beyazlatma ve kozmetik bonding tedavileri uygulanmaktadır.
Devamını Oku »
Bu kapsamda dental kronlar (kaplama) (porselen, zirkonyum kron), köprüler, hareketli protezler ve tüm ağız restorasyonları uygulanmaktadır.
Devamını Oku »
Dişlerde ve çenelerde ortaya çıkan uyumsuzlukların teşhisi, korunması ve tedavisini kapsar. Tedavide teller ve ağıziçi/ağızdışı aygıtlar kullanılmaktadır.
Devamını Oku »
Dişleri çevreleyen dişeti ve çene kemiğinin hastalıklarının tanısı ve tedavisini kapsar. Diştaşı temizliği, polisaj, küretaj, anormal frenilum bağlantılarının düzeltilmesi, flap operasyonu, kemik grefti uygulamaları ve dişetlerinin estetik şekillendirilmesi gibi tedaviler uygulanmaktadır
Devamını Oku »
Bebeklik, çocukluk ve adolesan dönemdeki sağlıklı ve/veya özel ilgi gerektiren bireylerde çürükten koruyucu uygulamaları (flor/CPP-ACP uygulaması, fissür örtücü), süt ve daimi dişlerin restoratif ve endodontik tedavilerini, diş eti hastalıklarının oluşumunu önleyici girişimleri, çürük veya travma sonucu diş kaybını önleyerek ark bütünlüğünün korunmasını, diş gelişim bozuklukları ve malokluzyonların erken dönem tedavilerini kapsar
Devamını Oku »
Diş çekimi, gömülü dişlerin çekimi, kist-tümör çıkartılması, kökucu rezeksiyon, çene kırıklarının tanı ve tedavisi gibi uygulamalarını kapsamaktadır.
Devamını Oku »
Dişlerde damar-sinir paketinin bulunduğu iç bölge olan pulpa dokusunda meydana gelen hastalıkların ve yaralanmaların tedavisini kapsar. Kanal tedavisi, amputasyon, pulpa kaplaması, travmaya uğramış dişlerin tedavisi gibi uygulamalar yapılmaktadır
Devamını Oku »
Horlamaya bazen boğazın arkasındaki yumuşak dokunun çökmesi neden olabilir. Horlama ve uyku apnesi apareylerinin yaptığı şey, uyurken rahat nefes alabilmeniz için çenelerinizi öne doğru hareket ettirmektir. Diş hekimleri, horlamayı durdurmak ve nefes almanızı kolaylaştırmak için bir uyku apnesi ağız koruyucusu yapabilirler.
Devamını Oku »

Blog

Çocuğumu diş hekimine ilk ne zaman götürmeliyim?

Çocuklarda ilk diş hekimi kontrolü, ilk süt dişleri sürmeye başladığı zaman (~6 ay) ya da en geç 1 yaşında çocuk diş hekimi tarafından yapılmalıdır.

Devamını Oku

Düşmeyen süt dişi problemi

Eyvah çocuğumun süt dişi düşmeden arkasından yeni dişleri geliyor!

Devamını Oku

Gebelik öncesi diş hekimimi ziyaret etmeli miyim?

Hamilelik döneminde hormonal değişiklikler, yanlış beslenme alışkanlığı ve yetersiz ağız-diş bakımı nedeniyle ağız-diş sağlığı ile ilgili bazı problemler yaşanabilir.

Devamını Oku

Diş Temizliği için Elma Tüketin

Dişlerin fırçalanamadığı zamanlarda, elma yemek dişlerde çürüğe neden olan plak ve yiyecek artıklarının temizlenmesine yardımcı olur.

Devamını Oku